Polish Festival Orchestra

została założona przez Krystiana Zimermana w grudniu 1998 roku. Tworzą ją młodzi, wybijający się instrumentaliści z całej Polski wyłonieni w trzech seriach przesłuchań spośród 450 zgłoszeń. Od sierpnia do listopada 1999 roku Orkiestra wystąpi z Krystianem Zimermanem jako solistą i dyrygentem w 39 głównych ośrodkach muzycznych Europy
i Stanów Zjednoczonych, wykonując oba Koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina. Ten bezprecedensowy projekt koncertowy obejmuje występy w najbardziej prestiżowych salach jak: Concertgebouw w Amsterdamie, Royal Festival Hall w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na Festiwalu w Salzburgu. Kulminacją będzie koncert w dniu 17 października br. w Salle Pleyel w Paryżu, dokładnie w 150. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina. W Polsce przewidziano 9 występów: w Gdańsku, Łodzi, Kielcach, Wrocławiu, Zabrzu, Krakowie, Katowicach, w Poznaniu, oraz jako zamykający cały ten projekt - 24 listopada br., koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
     Tournée jest swoistym hołdem złożonym wielkiemu kompozytorowi polskiemu w 150. rocznicę śmierci, w ogłoszonym przez UNESCO Roku Chopina. Program koncertów zostanie utrwalony na płycie kompaktowej, którą w październiku br. opublikuje Deutsche Grammophon.

 

1999, Polish Festival Orchestra; Projekt i wykonanie JMC Interactive Multimedia